Haber

Depremde kaybolan ‘gümüş’ 32 gün sonra sağ olarak bulundu

HATAY’ın Antakya ilçesinde meydana gelen depremden sonra kayıp olarak aranan ‘Gümüş’ isimli kedi, 32 gün sonra sahibinin evinde sağ olarak bulundu. İskoç arama kurtarma ekibi, dolabın arkasından kediyi çıkardı ve sahibi, Sinop’a götürdü.

Hatay’ın Antakya ilçesinde TOKİ konutlarında yaşayan Hüseyin Yiğitbaş ve eşi Makbule Yiğitbaş, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ilk depremde sokağa çıktı. 6 katlı bir binanın 6’ncı katında oturan Yiğitbaş, yaşadıkları paniğin ardından binadan çıkarak ‘Silver’ isimli kedisini aradı ancak bulamadı. Günlerce evi ve çevresinde kedisini bulamayan Yiğitbaş, Sinop’taki ailesi ve yakınlarının yanına gitti. Kedisini bulmak için Hatay’a dönen Yiğitbaş, bölgede çalışan İskoç arama kurtarma ekibinden yardım istedi. Binaya giden grup, sıkışma sonucu açılamayan kapıyı spiralle keserek açtı. Rezidansta yapılan aramada gardırobun arkasından ses geldiğini fark eden takım elbiseliler, gardırobun arkasındaki boşluğa gizlenen ‘Gümüş’ü çıkardı. Sarsıntıdan 32 gün sonra ulaşılan ‘Gümüş’, zahmetli bir şekilde kafese alınarak Hüseyin Yiğitbaş’a teslim edildi.

Veterinere götürülen ve sağlıklı olduğu belirlenen kedinin evdeki mamayı yiyerek hayatta kalmış olabileceği değerlendirildi. Yıllardır beslediği kediyi veteriner muayenesinin ardından Sinop’a götüren Hüseyin Yiğitbaş, “İlk depremin ardından panik içinde kendimizi sokağa attık. Bir süre sonra tekrar eve gidip baktım. ‘Gümüş’ için ama bulamadım. Kaçmış olabileceğini düşündüm. Çevrede yaptığım aramalarda bulamadım. “Hatay’a yerleştirdikten sonra Hatay’a geldim ve kediyi aradım. O sırada bölgede çalışan İskoç ekibinden yardım istedim. Bu bahiste uzmandılar. Konuta girdiler ve sarsıntıdan 32 gün sonra kediyi sağlıklı buldular. Evdeki mamayı yiyerek hayatta kaldı ama çok korktu ve insanlardan kaçtı” dedi. Makbule Yiğitbaş, kedisinin 32 gün sonra canlı bulunması nedeniyle mutlu olduğunu söyledi.

haber-osmancik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu