Haber

Gençler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası Mersin’de başladı

Gençler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası Mersin’de başladı.

Türkiye Boks Federasyonu’nun, spor alanındaki çalışmalarıyla ve boks branşına yaptığı katkılarla tanınan merhum Naci Oral anısına düzenlediği şampiyonanın açılış töreni Servet Tazegül Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programda konuşan Vali Ali Hamza Pehlivan, Mersin’in spor alanında önde gelen şehirlerden biri olduğunu söyledi.

Kentin altyapısı, tesisleri ve yetişmiş sporcularıyla bir spor kentine dönüştüğünü vurgulayan Pehlivan, şöyle konuştu:

“Şu anda 80’i Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde olmak üzere gençlerimize ve sporcularımıza hizmet veren 100’ün üzerinde tesisimiz var. Bu tesislerde ulusal ve uluslararası organizasyonlar yapıldıkça daha da mutlu oluyoruz. Toplam lisanslı sayımız Sporcu sayımız 200 bini aştı. Bu son derece önemli.” “Hepimizi memnun ediyor çünkü branş ne olursa olsun sporu yaşam tarzı haline getirme hedefimiz var.”

Federasyon Başkanı Gözgeç: “İnşallah boksta dünya rekoru kıracağız”

Türkiye Boks Federasyonu Eyüp Gözgeç, 2024 Paris Olimpiyatları’nda değerli başarılara imza atmak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Geçtiğimiz yılın başarılı geçtiğini anlatan Gözgeç, “Polonya’daki Avrupa Oyunları’nda Avrupa birincisi olduk ve olimpiyatlara 6 kontenjan aldık. Şimdi birinci ve ikinci Paris 2024 Kota Yarışmaları mart ayında İtalya’da, Bangkok’ta yapılacak. Mayısta.” “Kıta Elemeleri’nde 1-2 kontenjan daha aldığımızda umarım boksta dünya rekorunu kıracağız.” dedi.

Oyuncu Deniz Oral, babası anısına şarkı söyledi

Programa katılan televizyon ve sinema oyuncusu Deniz Oral, konuşmaların ardından sözleri Ahmet Selçuk İlkan’a ait olan “Hatıran Yeter” şarkısını seslendirdi.

Sanatçı Oral’ın merhum babasının anısına söylediği müzik sırasında duygusal anlar yaşandı.

Törenin ardından şampiyonada eleme maçları başladı.

63 ilden 727 sporcunun katıldığı organizasyon 31 Ocak’ta sona erecek.

catalca-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu