Haber

İmamoğlu ve Kerimoğlu arasında gergin görüşme

Geçtiğimiz günlerde ‘gizli görüşme’ düzenleyerek CHP’ye ok atan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu arasında Belediye Başkanları Toplantısı’nda kargaşa çıktığı ileri sürüldü. Kulis bilgilerine göre Kerimoğlu, İmamoğlu’na “Zoom toplantısı yapmak ahlaksızlıktır” dedi. Ne dedi İBB Başkanı, Ahlaksızsın. Bakırköy’de sokakta yürüyemezsiniz. Burada ‘Burada konuşuyorsunuz’ yanıtını verdiği öğrenildi.

GİZLİ TOPLANTIDAN SONRA İLK TOPLANTI

14 ve 28 Mayıs seçimlerindeki yenilgilerin ardından, sık sık “değişim” mesajı veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortasındaki “gizli görüşme” bardağı taşıran son damla oldu. CHP’nin önde gelen isimleriyle online görüşme gerçekleştiren İmamoğlu, kriz sonrası ilk kez Belediye Başkanları Toplantısı’nda Kılıçdaroğlu ile gündeme geldi.

“ZOOM TOPLANTISI YAPMAK HEMEN YAPILMALIDIR”

Görüşmede gergin anlar yaşandığı iddiaları yer alırken, gazeteci İsmail Saymaz, İmamoğlu ile Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu arasında da tartışma yaşandığını yazdı. Toplantıda İmamoğlu’nu hedef alan Kerimoğlu’nun, “Seni genel başkanımız koltuğa oturttu. Seçimi tek başına kazanmadın. Yakınlaştırma toplantısı yapmak ahlaksızlıktır. Seçim kampanyasında ‘Cumhurbaşkanı adayı değilim’ demeyenler yanılıyor.

“YASALSINIZ, BAKIRKÖY’DE SOKAKLARDA YÜRÜYEMEZSİNİZ”

İmamoğlu’nun Kerimoğlu’na cevabı çok sert oldu. İmamoğlu, “Böyle bir üslup yok. Benimle konuşamazsınız. Bana en az dört kez hakaret ettiniz. Hemen iade ediyorum. Ahlaksızsınız! Bakırköy’de sokakta yürüyemezsiniz. Burada konuşuyorsunuz.” söylendiği söylendi.

haber-safranbolu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu