Ekonomi

Bitcoin 31.000 doları zorluyor

Bitay Araştırma Departmanı Analisti Alper Samet Yorak, haftanın son iş gününde kripto para piyasasını değerlendirdi.

Bitcoin’in özellikle 28.800 dolar ve üzerinde kalıcılığı ve ardından 30.000 doları aşarak günlük kapanış yapması yükselişteki kalıcılık görünümünü artırıyor. Olumlu görünüm hafta sonu boyunca devam ederse, birincil hedef 30.700 dolar olacak. Ancak unutulmamalıdır ki, hafta sonları genellikle güçlü yükselişlerin ardından hacimler düştükten sonra bir miktar kârlı satışlar olabilir. Fiyat 29.200$’a geri çekilirse, 28.000$ bölgesinde biriken uzun likiditeyi dengelemeye çalışabileceğini hatırlamakta fayda var.

Öte yandan SEC ve FED arasındaki gerilimi geride bırakan ve BlackRock’tan hızlı bir ralli yaşayan kripto para piyasası, son olarak FED lideri Powell’ın konuşmasından önemli bir destek buldu. Beklenmedik bir şekilde stablecoin’leri para birimi olarak gördüklerini ve FED’in kripto para birimlerinde zayıf ve geride kalmasının yanlış olacağını belirterek bu durumun piyasadaki coşkuyu artırdığını belirtti. Sonuç olarak kısa süreli bir ralli yaşayan Bitcoin bu aşamada bir karar verme durumunda. 30.000$ üzerindeki seyrin devam edip etmeyeceği veya tekrar 29.000$’a gerileyip dönmeyeceği ise belirsiz.

Ancak %51,76 ile 2,5 yılın zirvesinden hızlı bir şekilde dönen Bitcoin hakimiyeti, şu anda bir önceki döneme göre %51,4 ile çok yüksek seviyelerde yer alırken, Bitcoin’in iki saniyelik durgunluğunun ardından altcoinlerde olumlu bir performans gözleniyor. günler. Son dönemin tanınan tokenlerinden biri olan PEPE’nin 3 günlük yükselişi %70’i aşarken, BSV, VET ve BCH günün en çok yükselen altcoinleri olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu